Nevyhovuje Vám nerezové a papírové brčko? Zkuste naše brčko ze skla!

Přemýšleli jste někdy, kolik času ztrácíte zkoušením věcí, které nefungují, nevyhovují vám, nesedí? My vás těchto pokusů v případě brček rádi ušetříme. Sepsali jsme pro vás pár informací o tom, čím se plastová brčka nahrazují a na co si dát při výběru brček pozor.

Zákaz používání jednorázových plastů

V posledních pár letech se rozběhla diskuze o době plastové, ochraně životního prostředí a možnostech, jak čelit novodobým výzvám v oblasti klimatu. Poté, co přišla v roce 2018 Evropská unie s návrhem na zákaz používání jednorázových plastů mnoho lidí začalo přemýšlet, čím by se plastová brčka dala nahradit. Vzniklo tedy několik variant- brčka papírová, nerezová a brčka skleněná.

Skleněné, papírové nebo kovové brčko?

Skleněné brčko má řadu výhod oproti variantám z jiných materiálů. Tak třeba nemění chuť nápoje, nemokvá, nestudí. Máme ještě pokračovat? Klidně můžeme! Lehce se čistí, což se dá snadno zkontrolovat díky průhlednosti skla, je určeno na dennodenní používání po opravdu dlouhou dobu a může se stát designovou součástí vašeho domova či podniku.

Určitě už jste zkoušeli pít z papírového brčka a nebudeme si nic nalhávat, většině z nás se v puse rozpustilo ještě předtím, než jsme vůbec stihli vypít tu naši vytouženou colu. Z hlediska ekologie to taky není až takový zázrak, jak by se mohlo na první pohled zdát. O čem se totiž až tolik nemluví je fakt, že tato papírová ekologická brčka vlastně tak úplně vždycky bezplastová nejsou. Vnitřní stěna velké části papírových brček je potažena tenkou vrstvou polyethylenu (chcete-li plastu), aby se brčko nerozmočilo okamžitě a dovolilo nám relativně pohodlně vypít té coly aspoň půlku. Z hlediska recyklace se tak jedná o ještě horší variantu než jsou celoplastová brčka. Oddělit od sebe vrstvy polyethylenu a papíru jde totiž jen fakt těžko a ekonomicky se to vůbec nevyplatí.

Nerezová brčka tímto problémem netrpí, vydrží dlouho a za nás se umisťují na druhém místě pomyslných stupňů vítězů. To, co zajišťuje jejich opakovatelné použití je ale zároveň i jejich největší nevýhodou. Kovová chuť k Mojitu prostě neladí a co teprve k našemu oblíbenému Gin & Tonic. Taky v puse vážně studí a zážitek z nápoje tak můžou dost změnit.

Výhody skleněných brček

  • nemění chuť nápoje
  • vhodné pro teplé i studené nápoje
  • opakovatelné použití
  • velmi snadná údržba
  • je průhledné a případné nečistoty jdou tak ihned vidět a vyčistit
  • a v neposlední řadě je to krásný doplněk do vašeho nápoje ?

Neztrácejte tedy čas a spokojte se jen s tím nejlepším ? Pořiďte si ekologické designové skleněné brčko a vychutnejte si své nápoje vždy naplno!

Rádi byste skleněná brčka vyzkoušeli? Tak není nic jednoduššího, než si je objednat na našem e-shopu. Můžete si namixovat svoji krabičku nebo si pořídit naše jedinečné Swarovski brčko.

Skleněné ekologické brčko 15 cm rovné 3.